Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

75-vjetori i genocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë/ PDIU fton të gjithë shqiptarët në pelegrinazhin e përvitshëm

Nga Klodiana 0

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet së bashku me Shoqatën Çamëria do të marshojnë drejt varrezave të Kllogjerit, atje ku prehen eshtrat e popullsisë çame të masakruar nga genocidi grek.

PDIU dhe Shoqata Çamëria ftojmë të gjithë shqiptarët të marrin pjesë pelegrinazhin e përvitshëm në Qafë-Botë dhe në varrezat Monumentale të Kllogjerit, në datë 22 qershor, ora 18:00.

Njoftimi i plotë

Shoqata Çamëria dhe PDIU ftojnë të gjithë shqiptarët të marrin pjesë pelegrinazhin e përvitshëm në Qafë-Botë, në Çamëri, në 22 qershor, ora 18:00. Sot është koha për çamërinë. Ne përkujtojmë 75-vjetorin e Genocidit nga shovinistët grek, mbi shqiptarët e Çamërisë. Bashkohni me ne, në Konispol, të shtunën 22 qershor.

Marrshimi

Shoqata Çamëria dhe PDIU ftojnë të gjithë shqiptarët të marrin pjesë pelegrinazhin e përvitshëm në Qafë-Botë, në Çamëri, në 22 qershor, ora 18:00. Sot është koha për çamërinë. Ne përkujtojmë 75-vjetorin e Genocidit nga shovinistët grek, mbi shqiptarët e Çamërisë. Bashkohni me ne, në Konispol, të shtunën 22 qershor.

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Vendredi 7 juin 2019

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej