Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

70% e Venecias përmbytet nga shirat, niveli i ujit pritet të arrijë deri në 155 centimetra

Nga Ejona 0

Një situatë larmante është krijuar në Venecia pasi reshjet e shumta të shiut kanë përmbytur më shumë se 70% të territorit.

Mediat italiane raportojnë se shirat pritet të shoqërojnë vendin edhe gjatë dy ditëve në vijim ndërsa niveli i ujit pritet të arrijë deri në 155 centimetra, duke e rritur akoma edhe më shumë rrezikun.

Një situatë e tillë u shënua në 1966, kur uji mbërriti në 195 centimetra, ç’ka ai u cilësua asokohe si një “ngjarje biblike”.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej