4 ditë para votimeve, Mesila Doda: Intervista e Ramës tek Babaramo ishte fundi i tij politik

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...
Kandidatja për deputete e PDIU-së, Mesila Doda ka reaguar përmes një statusi në Facebook, lidhur me ngjarjet e mbëmjes së djeshme.
Lidhur me largimin e Ramës nga intervista me Babaramon, Doda shprehet se kemi një kryeministër  të lodhur edhe të frikësuar që i vërsulet kujtdo që e tremb në ëndrrën e tij të pushtetit.
Gjithashtu Doda ka komentuar edhe plagosjen në Kavajë ku sipas saj kjo ngjarje i tregon qytetarëve se pushteti i sotëm është marrë nga krimi dhe po mbahet prej tij.
Postimi i plotë
4 ditë para votimeve…
🔻kemi një kryeministër që ka mbetur hija e vetvetes. Asnjë grimcë sigurie, i lodhur, i dëshpëruar, i frikësuar e që i vërsulet kujtdo që e tremb në ëndrrën e tij të pushtetit. Intervista e tij tek Babaramo ishte fundi i tij politik.
🔻segmentet kriminale kanë nisur përpëlitjet e fundit të kucedrës. Plagosja e sotme në Kavajë i tregon qytetarëve se pushteti i sotëm është marrë nga krimi dhe po mbahet prej tij
🔺përfaqesuesit e PD në Berat bënë aktin fantastik duke bllokuar tentativat për të blerë mjerimin e shqiptarëve
🔺opozita shqiptare vazhdon të rritet e nuk ka fuqi a kriminele që mund ta ndalojë…
Kaq për sot… ditët e tjera do kemi kronika të reja…
Me 25 prill fiton Shqipëria, humb krimi✌🏻✌🏻✌🏻

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...