Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

29-vjetori i krijimit/ Shoqata Patriotike Çamëria organizon të shtunën një takim përkujtimor

Nga 27.al 0

Shoqata Patriotike Çamëria, organizon një takim përkujtimor ditën e nesërme me rastin e 29-vjetorit të krijimit të saj.
Në një postim në Facebook, Shoqata Patriotike Çamëria fton të gjithë anëtarët si dhe çdo patriot e dashamirës, dat 18 Janar, ora 12:00 tek Hotel Tirana.
Kujtojmë se 29 vite më parë disa grupe patriotësh shqipëtarë të Çamërise u mblodhën mes tyre që në ditët e para plurarizmit politik. Ata pavarësisht nga njëri-tjetri kishin mendimin unanim, të krijimit të Shoqatës Patriotike Çamëria. Pasi u organizuan arritën të themelonin Shoqatën Patriotike Çamëria si sot 29 vite më parë.
Postimi i plotë
Ditën e Shtunë, dt 18 Janar, ora 12:00 tek Hotel Tirana, Shoqata Patriotike Çamëria, organizon një takim përkujtimor me rastin e 29-vjetorit të krijimit të saj.
Ftojmë të marrin pjesë të gjithë anëtaret si dhe çdo patriot e dashamirës.
Ju Faleminderit!

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej