Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

24 orët vendimtare për VV-në e LDK-në , flet Vjosa Osmani: Po luhet me fatin e Kosovës

Nga Klodiana 0

Kur ka mbetur vetëm edhe një ditë deri në konstituimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë filluar të shpeshtohen zërat që kërkojnë të respektohet vullneti qytetar për një koalicion me Vetëvendosjen.

Një gjë të tillë e ka kërkuar edhe nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani.

Sipas saj vullneti i 6 tetorit duhet respektuar, dhe kushdo që luan me këtë vullnet është duke luajtur me fatin e Kosovës.

“Interesi shtetëror duhet te jete mbi atë individual. Pavarësisht sfidave qe i kemi në këto momente, duhet të gjithë të ia kujtojmë vetes se nuk ka asgjë më të shenjtë se vullneti qytetar. Dhe ky vullnet është përcaktuar qartë për koalicionin LDK-VV. Kushdo që luan me këtë verdikt të qytetareve, është duke luajtur me fatin e Kosovës” ka thënë Osmani për Gazetën Express.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej