21 janari, Erion Braçe i kërkon llogari Tahirit

Duhet të lëçisni

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

“Unë e çmoj shumë ndërhyrjen e djeshme të ministrit të Brendshëm, natyrisht për të sqaruar dhe për të vendosur pikat mbi ‘i’ mbi një dokument të bërë publik nga Top Channel, në referencë të asaj që ka ndodhur në gjykatën e Apelit në një proces civil. Do të kërkoja sot nga ministri i Brendshëm që ai akt, ai dokument i paraqitur nga Garda e Republikës në atë gjykatë të tërhiqet mbrapsht. Nuk referon të vërtetën ai akt”, tha Braçe.

Reagimi i deputetit socialist u bë në fakt në një sallë  parlamenti gjysëm bosh, ku  mungonte ministri Tahiri.

Vendimin e Gjykatës së Lartë deputeti Brace e shikon si imponim ndaj shoqërisë të një grupi gjyqtarësh për të cilët ai bëri këtë propozim:
“Kjo është çështje që legjitimon shkrirjen e këtyre gjykatave. Nga ajo e faktit deri te Gjykata e lartë, sepse nuk është bërë drejtësi, po mbulohet krimi, urdhëruesi, po mbulohet vrasësi”.
Nevojën e reformës në drejtësi Braçe e lidhi me krijimin e një kaste të denjë gjyqtarësh të cilët sipas tij do të kenë kurajon edhe të gjykojnë Lulzim Bashën për akuzat e ngritura në lidhje me rrugën Durrës-Kukës.

Deputeti i referohej një dokumenti përmes të cilit Garda Republikës e quan të ligjshëm hapjen e zjarrit pasi sulmi i protestuesve të 21 janarit, ishte i dhunshëm.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...