Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

2 pikë në 9 javë, Flamurtari shkarkon trajnerin Sadedini

Nga Klodiana 0

Situatë që po përjeton një nga klubet më të famshme të futbollit shqiptar, Flamurtari, është alarmante. As batuat e drejtuesve, as premtimet për një të ardhme të lavdishme, e as krenaria e një qyteti si Vlora nuk mjaftojnë për të nxjerrë nga kriza klubin kuqezi.

Flamurtari pësoi 7 humbje në 9 javë kampionat është mbyllja më e shëmtuar që mund të bënte në fazën e parë. Vetëm 2 pikë, 2 barazime, janë treguesi më i qartë i krizës totale që ka mbërthyer klubin vlonjat.

“Dritan Sadedini nuk do të jetë më trajneri i Flamurtarit por do të vijoj të jetë pjesë e stafit teknik të ekipit”, lexohet në njoftimin e klubit vlonjat për mediat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej