Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“15 milionë euro për Shqipërinë”, Basha falenderon Komisionin Europian: Mirënjohës për mbështetjen humanitare

Nga Ejona 0

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka falenderuar Komisionin Europian dhe presidenten Ursula Von der Leyen për ndihmën e dhënë Shqipërisë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Kujtojmë që Komisioni Europian ka vendosur t’i japë Shqipërisë një ndihmë financiare prej 15 milionë eurosh.

“Mirënjohës për mbështetjen humanitare nga Ursula von der Leyen dhe Komisioni Europian në këto kohë të vështira pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili ka lënë me mijëra të pastrehë dhe në nevojë urgjente për strehim dhe shërbime”, shkruan Basha në Twitter.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej