Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

10 argumente juridike që ndoshta nuk i dini, nëse votohet në 30 qershor (film)

Nga 27.al 0

  1. Në 35 Bashki (57.3% të vendit) do të votohet për një kandidat të vetëm
  2. Në 57.3% të vendit nuk do të ketë alternativë zgjedhjeje
  3. Për 35 Bashki, 57.3% të Shqipërisë nuk duhen as votime, fletë, as shpenzime
  4. KEDNJ (Protokolli 1 Neni 3) kërkon qeverisë të organizojë zgjedhje demokratike
  5. E drejta për të zgjedhur alternativë bën demokraci efektive (V.9267/81)
  6. GJEDNJ: E drejta e votës nuk është vetëm proceduriale (V. 10547/07)
  7. GJEDNJ: Votuesi duhet të ketë mundësinë të ndikojë zgjedhjet (Substenciale)
  8. GJEDNJ: Votimi me një kandidat mohon të drejtën substanciale për të zgjedhur nr. 48555/10-2015
  9. Zgjedhjet me një kandidat në 57.3% të Shqipërisë- jo në përputhje me KEDNJ
  10. Nëse disa nga 57.3% zgjedhës do t’i drejtoheshin GJEDNJ-s pas 30 qershorit, Shqipëria do të dënohej nga GJEDNJ-ja

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej