Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

1.15 miliardë Euro do të investohen në Shqipëri, Yuri Kim: Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore

Nga Ejona 0

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se transparenca dhe përgjegjshmëria janë thelbësore, në lidhje me donacionet që Shqipëria mori nga Konferenca në Bruksel.
Postimi i plotë:
“Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore.
Kjo është arsyeja pse donacioni amerikan do të krijojë një Akademi të re të Transparencës Amerikano-Shqiptare për të mbështetur qeverisjen transparente, qeverisjen e përgjegjshme ndaj qytetarëve, trajnimet kundër korrupsionit dhe reformën gjyqësore”, shkruan ambasadorja e SHBA.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej