Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarri përfshin katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris (film)

Nga Ejona 0

Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris.

Tymi i zi që del nga çatia e katedrales është i dukshëm në pjesën më të madhe të Parisit.

Sipas informacioneve të para besohet që zjarri ka rënë në pjesën ku po bëhen restaurimet e objektit.

Vitin e kaluar, Kisha Katolike në Francë bëri thirrje urgjente për fonde, për të shpëtuar katedralen, ndërtesën gotike 850 vjeçare. Një operacion i madh është duke u zhvilluar për të shuar flakët e zjarrit i cili shpërtheu pasditen e sotme.

Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të këtij zjarri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej