Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Vuçiç vitin e ardhshëm planifikon vizitë shtetërore në Prishtinë”

Nga Klodiana 0

Kryetari i Partisë Popullore Vuk Jeremiç deklaroi sot se vizita e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Zagreb shërben si prova për ardhjen e tij në Prishtinë.

Sipas Jeremiç, Viçiç ka planifikuar një vizitë në Prishtinë pas nënshkrimit të marrëveshjes detyruese.

“Vuçiç planifikon që në shkurtin e vitit të ardhshëm të shkojë për vizitë shtetërore në Prishtinë te partnerët e tij të koalicionit dhe bashkëpunëtorëve të Ramush Haradinajt e Hashim Thaçit dhe pastaj të niset për në Perëndim e të thotë : “Ja, e shihni se ça mund të arrij – nuk ka lojtar më të mirë nga unë”, tha Jeremiç.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nisi të hënën një vizitë dyditëshe në Kroaci.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej