Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë/ Vdes gjatë lindjes një foshnjë tek “Koço Gliozheni”

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në maternitetin “Koço Gliozheni” një tjetër foshnje ka vdekur sot gjatë lindjes, ndërsa dyshohet se gjithçka ka ndodhur për shkak të pakujdesisë.

Bëhet me dije  se nëna M. M ka shkuar të lindë mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:00, pa probleme, por gjithçka është komplikuar gjatë lindjes.

Policia ka nisur hetimet dhe e ka referuar në prokurori ngjarjen ndërsa ka sekuestruar paraprakisht edhe kartelat mjekësore.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej