Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Tahiri: Aksidentet me pasojë vdekjen të quhen “Vrasje”

Nga Skenderi 0

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar  se aksidentet me pasoja për shëndetin apo jetën e njerëzve të mos quhen më “Aksidente me pasojë vdekjen”, por “Vrasje”. Tahiri tha se së shpejti  do propozojë këtë ndyshim në  Kodin Penal.

Deklaratat Ministri Tahiri i bëri menjëherë pas homazheve për policin e rënë në detyrë,  gjatë aksidentit tragjik në Kamëz, mbrëmjen e djeshme.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej