Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Tahiri: Aksidentet me pasojë vdekjen të quhen “Vrasje”

Nga Skenderi 0

TAHIRI PER VRASJEN NE SHKOZET - Ministri i Brendshem Sajmir Tahiri, duke folur per gazetaret, pas nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me vrasjen e nje nxenesi ne shkollen "Beqir Cela" ne Shkozet te Durresit.

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar  se aksidentet me pasoja për shëndetin apo jetën e njerëzve të mos quhen më “Aksidente me pasojë vdekjen”, por “Vrasje”. Tahiri tha se së shpejti  do propozojë këtë ndyshim në  Kodin Penal.

Deklaratat Ministri Tahiri i bëri menjëherë pas homazheve për policin e rënë në detyrë,  gjatë aksidentit tragjik në Kamëz, mbrëmjen e djeshme.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>