Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skënderbeu, i madh ashtu siç ishte!

Nga 27.al 0

Nga Fahri Xharra

Biznesmeni me origjinë nga Shkodra ndërton monumentin madhështor të Skënderbeut

Një Skënderbe me përmasa që kurrë nuk e kanë parë më parë.
Monumenti po realizohet në Labinot Fushë 6 km larg Elbasanit.
Ngjan si diçka e përafërt me portretet e presidentëve në Amerikë të gdhendura në mal.
Autor i veprës gjigande është skulptori Fiqiri Kasa.
Sipas të dhënave, Gjergji i Madh është porositur nga Gjergj Luca, në Elbasan.
Gjithçka duket se përkon edhe me 550 vjetorin e vdekjes së Skënderbeut dhe me shpalljen e këtij viti si Viti i Skënderbeut në trojet mbarëkombëtare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej