Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Siçili/ Fundoset gomonia, dyshohet për qindra emigrantë të vdekur

Nga Skenderi 0

Një tjetër tragjedi  u shënua në Kanalin e Siçilisë. Një gomone e tejmbushur me emigrantë nuk arriti të mbërrinte në destinacion e saj final drejt brigjeve Italiane.

Deri më tani rojet kufitare kanë  arritur të shpëtojnë vetëm 15 persona. Dyshimet e para janë  se qindra persona kanë humbur jetën.

Policia Italiane po vijon operacionin e kërkim shpëtimit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej