Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Shteti s’ndërhyn, nxënësit dhe mësuesit në Kukës i futen vetë punës për të rregulluar rrugën që i çon në shkollë

Nga Media 0

Disa nxënës dhe mësues në Kukës kanë ndërmarrë një nismë të lavdrueshme për të lehtësuar jetën e tyre të përditdhme.

Ndërsa organet përgjegjëse nuk kanë ndërhyrë për të riparuar rrugën e dëmtuar në të cilën duhet të kalojnë çdo ditë për të shkuar në shkollë, ata janë angazhuar vetë në punime.

“Këta janë nxënësit dhe mësuesit e shkollës së Topojanit në Kukës.

Siç duket dhe nga fotot, angazhimi i tyre është maksimal, për riparimin e rrugës përmes së cilës kalojnë çdo ditë për të shkuar në shkollë.

Bravo, aty ku mungon shteti ndërhyn vetë komuniteti!”, shkruan gazetarja Flutura Tota.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej