Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Shqipëria pranon kërkesën për njohjen e minoritetit Bullgar

Nga Klodiana 0

Shqipëria ka pranuar kërkesën për të njohur minoritetin bullgar në vendin tonë.

Zyra e informacionit të koalicionit të qendrës së djathtë “GERB” ka njoftuar se dy anëtarët Andrei Kovaçev dhe Anngel Ntzampaski, kanë njoftuar se vendi ynë ka pranuar dy rekomandimet e tyre.

Rekomandimi i pare  i bën thirrje Shqipërisë të njohë minoritetin bullgar që jeton në Gollobordë dhe Gora.

Kërkesa e dytë kërkon përshpejtimin e punimeve për një linjë modern hekurudhore mes Tiranës dhe Shkupit si pjesë e korridorit 8 që do të lidhë Detin e Zi me Durrësin.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej