Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkarkohen drejtoreshat te Tatimet dhe Doganat, ja kush i zëvendëson

Nga Klodiana 0

Janë shkarkuar sot nga detyra dy drejtuese të larta, Drejtorja e Doganave, Belinda Ikonomi dhe Drejtorja e Tatimeve, Vasilika Vjerro.

Zëvendësuesi i Ikonomit te Doganat do të jetë Arlind Gjokutaj, më herët Drejtor i Pastrimit të Parave, ndërsa Vjerro do të zëvendësohet nga Enton Duro, drejtor në Ministrinë e Financave.

Bëhet me dije se zonja Ikonomi pas largimit nga Doganat do të marrë postin e zëvendës ministres se Ekonomisë. Ndërkohë që nuk dihet posti që do të mbajë Vasilika Vjerro në të ardhmen.

Mësohet se lirimi i tyre nga detyra ka ardhur me propozim të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë në mbledhjen e sotme të qeverisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej