Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Rinas, grabitet makina e blinduar me paratë e një banke të nivelit të dytë (video)

Nga Klodiana 0

Është grabitur një makinë e blinduar me para e një banke të nivelit të dytë mesditën e sotme në rrugën që të çon për në aeroportin e Rinasit.

Mësohet se shuma e marrë nga autorët arrin shifrën e rreth 2 milionë euro. Gjithashtu nga informacionet pararprake bëhet me dije se sasia monetare do të dërgohej jashtë vendit.

Autorët i kanë bërë  pritë në rrugë makinës që po tranportonte paratë, në momentin që ishte drejtuar nga kryeqyteti drejt aeroportit të Rinasit.

Policia ka ngritur post-blloqe të shumta për kapjen e të dyshuarve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej