Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Reforma në drejtësi/ Meta: S’duhet ta lëmë të zhbëhet

Nga Klodiana 0

Në Konventën Zgjedhore të Tiranës të LSI, kryetari i LSI, Ilir Meta vuri theksin tek reforma zgjedhore, por dhe reforma në drejtësi që të mos zhbëhet me manovra të papranueshme.

Meta tha se standardi për zgjedhjet e qershorit është i panegociueshëm për të ardhmen në BE. Duhet të kujdesemi më shumë për rezultatin që zgjedhjet do të marrin më 18 qershor.

Kryetari i LSI tha se Luan Rama pati një fjalim të zjarrtë dhe shtoi se LSI është kundër retorikave fajësuese e shfajësuese pasi krijojnë tym e mjegull.

Do i kërkoja dhe kolegut tonë Luan Rama, si përfaqësues i reformës zgjedhore që të përpiqemi të shfrytëzojmë këtë muaj të shtyrë të këtij komisioni të bëjmë çdo gjë për të plotësuar rekomandimet e OSBE/ODIHR

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej