Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Qeveria shqiptare: S’ka qëndrim zyrtar nga Strasburgu për kandidaturat

Nga Skenderi 0

Burime nga qeveria shqiptare bëjnë të ditur se nuk ka ende një qëndrim zyrtar nga ana e Strasburgut në raport me ngërçin, në të cilën ndodhet procesi i përzgjedhjes së kandidatit shqiptar për anëtar të Gjykatës së të Drejtave të Njeriut, raporton Ora News.

Në ditët e ardhshme  pritet jo vetëm një qëndrim zyrtar i palëve, por edhe hapat e mëtejshme që do të ndërmerren për të çuar përpara procesin, thuhet nga burimi pranë qeverisë.

Genti Ibrahimi, Sokol Berberi dhe Ina Rama, janë tre juristët e përzgjedhur nga kryeministri Rama si kandidatë për anëtarë të Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej