Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pukë, natyra i vesh plisin Migjenit e nxënësit

Nga Media 0

Në prill të vitit 1936 mësues Migjeni mori valixhet e librat dhe u nis për në Pukë. U nis për të mësuar vogëlushët këpucëshqyer të qytetit verior. Puka e ka përjetësuar mësues Migjenin në një statujë ku trishtueshëm e mendueshëm mban në prehër nxënësin e tij me tesha të shqyera. Tash është dimër, dëbora ka zbardhur pishat e Pukës, por edhe Migjenin e nxënësin…e për me i nxehë pak iu ka vu plisat në krye.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej