Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta e Astirit, shoqërohen në Komisariat 7 persona

Nga Klodiana 0

Mbrëmjen e sotme janë shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë së Tiranës 7 persona, pjesë e protestuesve të Unazës së Re.

Ndërkohë që një grup i madh i banorëve të Astirit, por jo vetëm, janë nisur drejt Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e tyre.

Kujtojmë se ditët e fundit protestat e banorëve janë shoqëruar shpesh me tensione dhe përplasje për shkak të prezencës së shtuar të policisë dhe si pasojë janë bërë herë pas here edhe shoqërime në komisariat.

/faxweb/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej