Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Presidenti Nishani niset për vizitë shtetërore në Itali

Nga Rexhina Biba 0

Presidenti i Bujar Nishani, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se do te padis per shpifje kryetarin e Bashkise se Tiranes Erion Veliaj, pas akuzave te tij ndaj presidentit per vjedhje te pronave te Kishes Katolike ne Elbasan./r/n/r/nPresident Bujar Nishani, speaks during a press conference, where he said would sue for defamation the mayor of Tirana Erion Veliaj, after his accusations against the president for theft of property of the Catholic Church in Elbasan.

Kreu i shtetit shqiptar, Bujar Nishani, u nis drejt Italisë për një vizitë shtetërore me ftesë të Presidentit italian Sergio Mattarella.

Presidenti Nishani do të pritet me ceremoni shtetërore në Pallatin Quirinale, ku do të zhvillojë një takim kokë më kokë me homologun italian si dhe bisedime dypalëshe në krye të delegacioneve zyrtare respektive.

Më pas, agjenda e vizitës do të vijojë me takimet me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso si dhe me Kryetarin e Komisionit të Politikës së Jashtme dhe Emigracionin në Senatin italian, Pier Ferdinando Casini.

Vizita shtetërore e Presidentit shqiptar në vendin fqinj parashikon edhe një takim me drejtues dhe anëtarë të shumtë të shoqatave shqiptare në Itali.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>