Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Popujt që harrojnë historinë e tyre, janë të destinuar ta përsërisin atë (film)

Nga Klodiana 0

Të rinjtë shqiptarë emigrantë dhe ata që studiojnë jashtë vendit kanë dalë në mbështetje të studentëve që protestojnë për përmirësimin e kushteve të studimit në vend.

Në mesazhin e tyre ata thonë:
“Popujt që harrojnë historinë e tyre janë të destinuar ta përsërisin atë. Të gjithë ne, duam t’ju falënderojmë për këtë rifreskim kujtese:
Ju falënderojmë që na kujtuat se përveç largimit ekziston dhe mundësia e të rezistuarit për të drejtat e gjithsecilit. Tuajat!
E që sot mund të ishin tonat.
Ju falënderojmë që na kujtuat se sa shumë mund të luftosh për vendin ku ke lindur”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej