Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Po të kisha lindur djalë, do kisha dashuruar burrërisht një vajzë si unë

Nga Media 0

Nga Majlinda Bregasi

Po të kisha lindur djalë

Po të kisha lindur
unë djalë
Ashtu si lutej ime ëmë
Do kisha qenë ndryshe.
Më i fortë
Më racional
Më kursimtar
Më autoritar
Tamam burrë
Po të kisha lindur djalë
Ashtu si lutej im atë
Do kisha qenë ndryshe.
Më pak i fortë
Më pak racional
Më pak kursimtar
Më pak autoritar
Më pak se tamam burrë
Po të kisha lindur djalë
Ashtu si lutesha dhe vetë
Sa herë të fortët më shkelnin
Racionalët më gjykonin
Kopracët nuk më paguanin
Autoritarët më trishtonin
Tamam burrat më frikësonin
Nuk do kisha ndërruar asgjë
Përveç se do kisha dashuruar
burrërisht një vajzë si unë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej