Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Peshkopi, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën

Nga Klodiana 0

Personeli i spitalit në Peshkopi i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne. Bëhet me dije se  pacientja u paraqit në spital në rrezik për jetën pasi ajo kishte humbur shumë gjak.

Në ndihmë të saj i ka ardhur tetë infermierë të spitalit, të cilët dhuruan gjak për shtatzënën, pasi nuk kishte kohë për ta transportuar drejt Tiranës.

Mësohet se pas dy orësh në operacion, gruaja tanimë është jashtë rrezikut për jetën.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej