Peshkopi, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën

0
252

Personeli i spitalit në Peshkopi i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne. Bëhet me dije se  pacientja u paraqit në spital në rrezik për jetën pasi ajo kishte humbur shumë gjak.

Në ndihmë të saj i ka ardhur tetë infermierë të spitalit, të cilët dhuruan gjak për shtatzënën, pasi nuk kishte kohë për ta transportuar drejt Tiranës.

Mësohet se pas dy orësh në operacion, gruaja tanimë është jashtë rrezikut për jetën.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.