Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Pas sulmit ndaj Jorgo Goros qëndron OMONIA

Nga 27.al 0

Sipas historianit Arben Llalla një njohës i çështjes greko-shqiptare sulmi i Failos Kranidhiotis për heqjen e shtetësisë greke të kryetarit të Himarës, Jorgo Goro është i porositur nga kryetari i OMONIA, Leonidhas Papas dhe kryetari i OMONIA, dega Himarë, Fredi-Dionis Beleri.

Këta të dy sipas Llallës kanë njohje të vjetra dhe janë miq të ngushtë me Karanidhiotis, i cili është kryetar i Partisë e Djathta e Re, e cila është pjesë e shkëputur nga Demokracia e Re.

Kranidhiotis ka qenë këshilltar i ish-kryeministrit Andonis Samaras.

1

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej