Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Pakistan, përplasen dy trena, 20 të vdekur dhe 40 të plagosur

Nga Skenderi 0

20 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagasur si pasojë e përplasjes së dy trenave në Pakistan.

Mediat raportojnë se ekipet e shpëtimit janë duke punuar për të liruar njerëzit e bllokuar nën rrënoja.

Aksidenti ndodhi në orët e parë të mëngjesit të sotëm.

Ministri Saad Rafique i vuri fajin neglizhencës si shkak i mundshëm i aksidentit, me një sinjal të injoruar.

treni

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej