- Advertisement -

TAG

20 te vdekur

Shkak mbingarkesa/ Përmbytet anija me studentë, 20 të vdekur, shpëtohen 15 të tjerë

Një tjetër tragjedi e rëndë ka ndodhur në brigjet e Nigerisë veriperëndimore, ku mësohet se 20 persona kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë...

Rrëzohet avioni privat turk në Iran, raportohet për 20 të vdekur

Shërbimet e emergjencës iraniane po kërkojnë për një avioni privat turk që u rrëzua në një zonë malore në jugperëndim të vendit ndërsa po...

SHBA/ Rreth 20 të vdekur nga stuhitë e fuqishme

SHBA është goditur nga stuhi të fuqishme në dy ditët e fundit, duke vrarë rreth 20 njerëz dhe duke shkaktuar dëme të mëdha materiale....

Pakistan, përplasen dy trena, 20 të vdekur dhe 40 të plagosur

20 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagasur si pasojë e përplasjes së dy trenave në Pakistan. Mediat raportojnë se ekipet e...

Indi/ Zjarr në një spital , 20 të vdekur, rreth 100 të plagosur

20 personave kanë humbur jetën si pasoje e një zjarri që shpërtheu në një spital në lindje të Indisë në qytetin Bhubanesëar. Raportohet se...

Latest news

Loboi 700 mijë $ për foton me Trump? Meta: Mashtrim, padi gazetës

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të hedhë në gjyq gazetën austriake “Krone Zeitung”, pas akuzave të ngritura se ka paguar 700 mijë...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...
- Advertisement -