- Advertisement -

TAG

Pakistan

Shqiptari dëbohet nga Italia, mbante tatuazh të Bin Ladenit në gjoks

Një 35-vjeçar shqiptar u dëbua nga autoritetet italiane si person me rrezuikshmëri për shtetin italian. Shqiptari konsiderohet si nxitës i ideologjisë xhihadiste. Ai kishte bërë...

E tmerrshme/ Ripërdorte aget e shiringave, doktori infekton të paktën 900 fëmijë me HIV

Një mjek pa licensë nga Pakistani ka infektuar të paktën 900 fëmijë me HIV pasi përdorte shiringa të përdorura. Mjeku Mufar Gangro ka dalë para...

Tërmet 5.8 gradë i shkallës Rihter në Pakistan/ Çahet toka në mes, raportohen dëme kolosale

Një tërmet me fuqi 5.8 gradë i shkallës Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. Mësohet se janë shënuar të...

Shpërthen helikopteri ushtarak në Pakistan, raportohen 17 të vdekur dhe 12 të plagosur

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani të vogël ushtarak në një fshat të banuar në Pakistan. Zëdhënësi i...

Raporti i Freedom House: Shqipëria si Pakistani, pjesërisht e lirë

Raporti i fundit i “Freedom House” tregon një tkurrje të demokracisë globale. Edhe këtë radhë, organizata joqeveritare me seli në Uashington, Shqipërinë e rendit...

Venbanimi i pasardhësve të ilirëve në Pakistan

Nga Naim Flamuri Venbanimi i pasardhësve të ilirëve, ushtarëve të Lekës së Madh në Pakistan që flasin theksin Burrash, mbi 2000 vjet ende mbijeton geni...

Brazili, Pakistani e Kina e dënojnë presidentin e kryeministrin pa pyetur Ambasadën Amerikane

Nga Ylli Manjani Sistemi i ndjekjes penale në Brazil, Malajzi, Pakistan, Korenë Jugut e madje edhe në Kinë i heton, gjykon e dënon zyrtarët e...

Sulm terrorist në Pakistan, 128 të vdekur

Një sulm terrorist në Pakistan u ka marrë jetën të paktën 128 personave. Autorsinë për sulmin e ka marrë Shteti Islamik i ISIS. Sulmet...

Pakistan, aksidente në dy miniera në Belucistan, 18 të vdekur dhe disa të plagosur

Të paktën 18 minatorë kanë vdekur dhe disa të tjerë kanë mbetur të bllokuar në provincën pakistaneze të Belucistan, pas një shpërthimi që ka...

Pakistan, 7 të vdekur e 15 të plagosur nga tri shpërthime kamikaze

Shtatë persona kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur rëndë si pasojë e 3 bombave që kanë shpërthyer pranë kampit ushtarak “Frontier Corps”,...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -