Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

ONM i kërkon llogari Donika Prelës: Përse burri juaj është paguar me para cash?

Nga Media 0

Drejtuesja e  Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, është vënë në vështirësi nga përfaqësuesi i ONM-së lidhur me të ardhurat e bashkëshortit të saj.

Theo Jacobs e pyeti direkt Prelën: Përse burri juaj është paguar me para cash?

Kjo, tha ai, më le shije të keqe, duke i kërkuar që t’i argumentojë se burri i saj është viktimë në këtë mes dhe nuk ka shmangur taksat.

Theo Jacobs: “Jam i sigurt që ju keni provuar që të pini ilaçe në mëngjes dhe ato ilaçe lënë një shije të keqe dhe nuk mund ta pish mirë kafen. Dhe pas drekës, shija përmirësohet. Kam lexuar dosjen tuaj dhe ne akoma nuk kemi arritur në kohën e drekës për të shmangur dyshimet për të larguar shijen e keqe në gojën time. Pse bashkëshorti juaj e ka marrë pagën cash dhe ai ka pasur llogari bankare? Kjo mund të duket pyetje pa vend, por dua të di nëse nuk janë paguar taksat me koicidencë ose jo.

Më ndihmo të kuptoj se kjo nuk ështq rastësi pse bashkëshorti juaj është gënjyer nga kompania e ndërtimit. Ato e kanë ndërtuar në këtë mënyrë për të shmangur pagesën e taksave. Pyetja është, bashkëshorti  juaj është viktimë apo bashkëpunëtor në këtë skemë”.

http://www.oranews.tv/article/onm-i-kerkon-llogari-donika-preles-perse-burri-juaj-eshte-paguar-me-para-cash

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej