Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Një Mesi 10 vjeçar që të lë me gojë hapur

Nga Klodiana 0

Bounida është vetëm 10 vjeç dhe është kaq i mirë në futboll sa mund të të lërë me gojë hapur. Ky fëmijë do t’ju bëj të kuptoni pse nuk ja keni arritur kurrë të jeni një futbollist profesionist. Vjen një moment në jetë, kur ju duhet t’i thoni lamtumirë ëndrrave tuaja për t’u bërë futbollist profesionist duke gjetur një “profesion” të përshtatshëm.

Por kjo gjë nuk e ndalon njeriun të endërroj…

Po sikur ai të bëj gol…?

Po sikur  të gjuante topin edhe jo ta pasonte…?

Po sikur të mos isha semurë ?

Po sikur….?

Rrini në paqe, video e mësiperme do të shuaj të gjitha ato dyshime të mundimshme ndërkohë që ju shikoni këtë 10 vjeçar talent në futboll.

Për të qënë të drejt me Bouniden, nëse ju do të ishit të mire sa gjysma e tij, ju ndoshta mund të kishit lidhur nje kontratë me Manchester United.

Anderlechti i vogël i shkatërron kundershtarët e tij. Brenda minutit ai shfaq aftësitë e Ronaldinjos, vizionin e Paul Scholes, triblimin e Mesit dhe realizimin e golit si Ronaldo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej