Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Negociatat me BE-në/ Rama: Gjykata Kushtetuese të çlirojë sa më parë Vettingun

Nga Rexhina Biba 0

Ndërkohë që Komisioni Europian vendosi si kusht kryesor zbatimin e ligjit të vettingut për përcaktimin e një date për hapjen e negociatave Shqipëri-BE, kryeministri Edi Rama i bën thirrje Gjykatës Kushtetuese të çlirojë sa më parë ligjin e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Ligji i vettingut aktualisht ndodhet në Komisionin e  Venecias, i cili pritet të shprehet në mesin e dhjetorit të këtij viti.

Në një postim në Facebook, Rama shkruan:

“Shqipëria vend i respektuar për reformat dhe i mirëpritur në tryezën e negociatave për anëtarësim🇦🇱 (Gjykata Kushtetuese të çlirojë sa më parë Ligjin për Vetingun e Gjykatësve e Prokurorëve dhe të nisë puna për zbatimin e tij)”.

Shqipëria vend i respektuar për reformat dhe i mirëpritur në tryezën e negociatave për anëtarësim🇦🇱 (Gjykata Kushtetuese të çlirojë sa më parë Ligjin për Vetingun e Gjykatësve e Prokurorëve dhe të nisë puna për zbatimin e tij)

Posted by Edi Rama on Friday, November 11, 2016

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej