Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Ndahet nga jeta legjenda e Tiranës Gëzim Kasmi

Nga Skenderi 0

Është ndarë nga jeta ish-futbollisti i Tiranës Gëzim Kasmi. Fubollisti Kasmi u nda nga jeta në moshën 74 vjeçare.

Ai u  përcoll për  në banesën e fundit me një homazh të organizuar nga  Federata Shqiptare e Futbollit së bashku me klubin e Tiranës  në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Kasmi ka qenë një ndër lojtarët më të spikatur të 17 Nëntorit të viteve 60-70, një lojtar që u dallua aq sa u grumbullua edhe me ekipin tonë Kombëtar ku luajti në mbrojtje me sukses në disa ndeshje ndërkombëtare.

kasmi

14797334_697416333742990_368967639_n

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej