Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Mourinho tregon pse ndodhi sherri i tunelit

Nga Klodiana 0

Jose Mourinho ka kritikuar sjelljen dhe edukimin e Manchester City-t, kur pyetet për sherrin pas ndeshjes së Manchester United dhe City-t.

Klubeve u është kërkuar të rrëfehen te Federata Angleze pas sherrit që ndodhi në tunelin e Old Trafford pas fitores dramatike 2-1 ndaj City-t në Premier League.

Pas një disfate të rëndë në derbi që i dha fund shpresave të United për titullin kampion, Mourinho pret të shohë një reagim nga skuadra e tij, kur Bournemouth të shkojë në Old Trafford për ndeshjen e radhës: “Kur humbet, ke më shumë dëshirë për të fituar ndeshjen e radhës.”

Megjithëse United është 11 pikë larg fqinjve, Mourinho ka kujtuar kritikët se ekipi i tij po bën më mirë se vitin e kaluar.

Numri i pikëve që kemi, sezonin e kaluar kishim shtatë pikë më pak. Sezonin e kaluar barazuam brenda ndaj Bournemouth. Tani le të mundohemi të bëjmë më mirë se sezonin e kaluar.”

http://telesport.al/mourinho-tregon-pse-ndodhi-sherri-tunelit/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej