Ka than' i moçmi: 

Kjoft mallku ai bir shqyptari qi ket gjuhë t'perëndisë trashëgim q'ia la i pari trashëgim s'ia len ai f'misë."

- At Gjergj Fishta

Moti i keq/ OSHEE: Janë riparuar të gjitha defektet në nënstacione

Nga Rexhina Biba 0

Në një raportim për situatën e krijuar nga përmbytjet, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi se ka riparuar  pjesën dërrmuese të defekteve të shkaktuara në sistemin energjitik nga moti i keq.

Sipas një njoftimi për shtyp, janë riparuar të gjitha defektet në nënstacione, ndërkohë që 54% e fiderave janë stakuar për efekt sigurie.

“60 për qind e stakimeve në rrjetin shpërndarës ajror janë bërë për shkak të shpejtësisë së erës, ndërsa rreth 90 për qind e defekteve në fidera i përkasin zonave të thella rurale”, thuhet në njoftimin për shtyp.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>