Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Momenti kur nisin lëkundjet e para të tërmetit të fuqishëm në Iran e Irak (film)

Nga Media 0

Një tërmet i fuqishëm 7,3 ballë në kufirin verior mes Iranit dhe Irakur ka shkaktuar së paku 207 viktima deri më tani, ndërsa numri i të plagosurve ka shkuar në 2500.

Një video e publikuar tregon çastet e tmerrshme kur nisën lëkundjet e para dhe njërëzit që të frikësuar vrapojnë për të dalë nga ndërtesa.

Dëmet e tërmetit janë të pallogaritshme ku shumë banesa të cilat janë të ndërtuara në zonat malore janë në rrezik shembje duke rritur kështu mundësinë e shtimit të viktimave.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej