Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Mbrëmja e shqiptarëve, Dua dhe Ermali fitojnë çmime por mungojnë në MTV EMA

Nga Media 0

Duhet thënë që ceremonia MTV EMA e këtij viti nuk ka qenë kurrë më tepër e shqiptarëve.

Nën drejtimin e Rita Orës ky spektakël ishte për shqiptarët më i bukur se kurrë.

Dua Lipa dhe Ermal Meta, nuk u ndanë pa çmime. Lipa u vlerësua “Këngëtarja më e mirë e re”, ndërsa Ermal Meta fitoi çmimin “Kënga më e mirë në Itali”.  Dua dhe Ermali nuk ishin të pranishëm, për shkak të angazhimeve të tyre në muzikë.

Fituesit e MTV EMA për vitin 2017:

Kënga më e mirë
Clean Bandit – “Rockabye” ft. Sean Paul & Anne-Marie
DJ Khaled – “Wild Thoughts” ft. Rihanna, Bryson Tiller
Ed Sheeran – “Shape of You”
Luis Fonsi & Daddy Yankee – “Despacito” (Remix) ft. Justin Bieber
Shawn Mendes – “There’s Nothing Holdin’ Me Back” — FITUES

Këngëtari më i mirë
Ariana Grande
Ed Sheeran
Kendrick Lamar
Miley Cyrus
Shawn Mendes — FITUES
Taylor Sëift

Pamja më e mirë
Dua Lipa
Harry Styles
Rita Ora
Taylor Swift
Zayn — FITUES

Këngëtari/ja më e mirë e re
Dua Lipa — FITUESE
Julia Michaels
Khalid
Kyle
Rag‘n’Bone Man

Kënga më e mirë ‘Pop’
Camila Cabello — FITUESE
Demi Lovato
Miley Cyrus
Shaën Mendes
Taylor Sëift

Videoklipi më i mirë
Foo Fighters – “Run”
Katy Perry – “Bon Appetit” ft. Migos
Kendrick Lamar – “Humble” — FITUES
Kyle – “iSpy” ft. Lil Yachty
Taylor Sëift – “Look What You Made Me Do”

Interpretimi më i mirë live
Bruno Mars
Coldplay
Ed Sheeran — FITUES
Eminem
U2

Kënga më e mirë elektronike
Calvin Harris
David Guetta — FITUES
Major Lazer
Martin Garrix
The Chainsmokers

Kënga më e mirë ‘rock’
Coldplay — FITUES
Foo Fighters
Royal Blood
The Killers
U2

Kënga më e mirë Hip Hop
Drake
Eminem — FITUES
Future
Kendrick Lamar
Post Malone

Kënga më e mirë e zhanrit alternativ
Imagine Dragons
Lana Del Rey
Lorde
The xx
Thirty Seconds To Mars — FITUES

Këngëtarja më e mirë e promovuar
Hailee Steinfeld — FITUESE
Jon Bellion
Julia Michaels
Kacy Hill
Khalid
Kyle
Noah Cyrus
Petite Meller
Rag’n’Bone Man
SZA
The Head And The Heart

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej