Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Mashtrim financiar me kromin, 3 biznesmenë në pranga

Nga Klodiana 0

Prokuroria e Tiranës dhe Drejtoria e Hetimit Tatimor kanë zbuluar një skemë mashtruese financiare në fushën e kromit me një vlerë rreth 1 milion dollarë.

Ku si pasojë kanë çuar në pranga tre biznesmenë që operonin në këtë fushë. Ndaj shtetasve Sokol Nasufi, Mehmet dhe Rexhep Dauti, është caktuar masa e arrestit me kërkesë të Prokurorisë.
Prokuroria thotë se këta tre persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë plotësuar fatura fiktive shit-blerjeje të lëndës minerare, në bazë të të cilave kanë përfituar rimbursimin abuziv në vitin 2013.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej