Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Kuvendi miraton rezolutën e PD-së për dënimet e krimit të komunizmit

Nga Rexhina Biba 0

Rezoluta e propozuar nga opozita për dënimin e krimeve të komunizmit ndaj klerit është miratuar nga Kuvendi.

Kjo rezolutë shpreh mirënjohjen e veçantë për rolin dhe veprimtarinë e përfaqësuesve të klerit në mbrotje të vlerave demokratike dhe të drejtave dhe lirive themelore.

Kërkesa e opozitës për këtë rezolutë erdhi pasi më 5 nëntor pritet të kremtohet lumturimi dhe lartësimi i 38 martirëve të ekzekutuar gjatë regjimit komunist.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej