Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Kushtetuesja rrëzon padinë e gjyqtarëve për vetting-un: Ishte e njëjtë si kërkesa e PD-së

Nga Skenderi 0

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar padinë e gjyqtarëve për Vetting-un. Kushtetuesja argumenton se kërkesa e gjyqtarëve është e njëjtë më kërkësën e PD-së që u rrëzua para pak kohësh.

Më tej Kushtetuesja thotë që “… Ligji për rivlersimin e gjyqtarëve (vetting-u) nuk cënon asnjë të drejtë ligjore dhe në padinë e tyre gjyqtarët nuk paraqiten asnjë provë të re”.

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve kishte kërkuar shfuqizimin e ligjit të veting-ut, por kërkesa e tyre u rrëzua sot nga Gjykata Kushtetuese.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej