Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Korçë, përfshihet nga flakët Katedralja e madhe (film)

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Korçë, ku Katedralja Ringjallja e Krishtit, është përfshirë nga flakët teksa dhjetëra besimtarë ortodoksë ishin mbledhur për aktivitetin e organizuar në kuadër të ditës së Ujit të Bekuar.

Mësohet se pas mbajtjes së meshës ku ka qenë i pranishëm edhe Presidenti Ilir Meta, është përfshirë nga flakët pjesa e brendshme e Katedrales, në vendin ku ndizen qirinjtë.

Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur zjarrfikësja, dhe po punon për neutralizimin e flakëve të zjarrit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej