Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Kodheli: Kontratë me SHBA për 250 mjete të blinduara

Nga Skenderi 0

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka deklaruar se “Brenda 10 ditësh do të bëjnë kontratë me SHBA për të marrë 250 mjete të blinduara. Të parat vijnë në janar shkurt të vitit të ardhshëm”.

Gjithashtu ministrja në Komisionin e Sigurisëtha se pas përfundimit të referendumit në Itali do të marrin nga shteti fqinj 5000 armë e muncione me vlerë 10 milionë lekë.

Ndërsa përsa i përket  pr/buxheti 2017 Kodheli tha se garanton mbështetje financiare për reformat kyçe.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej