Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Kodheli: Kontratë me SHBA për 250 mjete të blinduara

Nga Skenderi 0

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe Shefi i Pergjithshem i Shtabit, Gjeneral Jeronim Bazo, gjate nje mbledhje te Komisionit Parlamentar te Sigurise, ku eshte miratuar ne parim Projektligji “Per miratimin e planit afatgjate te zhvillimit te Forcave te Armatosura 2016-2025”./r/n/r/nMimi Kodheli Minister of Defence and Chief of General Staff, Jeronim Bazo, during a session of National Security Parliamentary Committee.

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka deklaruar se “Brenda 10 ditësh do të bëjnë kontratë me SHBA për të marrë 250 mjete të blinduara. Të parat vijnë në janar shkurt të vitit të ardhshëm”.

Gjithashtu ministrja në Komisionin e Sigurisëtha se pas përfundimit të referendumit në Itali do të marrin nga shteti fqinj 5000 armë e muncione me vlerë 10 milionë lekë.

Ndërsa përsa i përket  pr/buxheti 2017 Kodheli tha se garanton mbështetje financiare për reformat kyçe.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>