Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kinezët kopjojnë Kullën e Parisit, një Francë e dytë?

Nga Media 0

Shumë kilometra larg Parisit gjendet një…Paris i dytë.

Kina, vendi që “fotokopjon” thuajse gjithçka, tashmë ka krijuar një Paris të ri në Kinë.

Një lagje e qytetit kinez të Hangzhou duket se po imiton në shkallë të gjerë kryeqytetin francez.

Fotografi Francois Prost e ka quajtur “Sindroma e Parisit” lagjen ku mund të gjesh kullën Eiffel, ndërtesat klasike dhe Kopshtin e Versajës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej