Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Juventus “vret” Interin dhe Serinë A

Nga 27-shi 0

Një gol në fundin e pjesës së parë i Juan Cuadrado i dha Juventusit fitoren ndaj Interit në sfidën më të fortë dhe të shumpritur të kampionatit italian.

Në pjesën e parë Interi ishte më i pranishëm në fushë, megjithëse Juventusi goditi dy herë traversën.

Në pjesën e dytë Juventus e zotëroi shumë më mirë fushën, ndërsa pati një sërë rastesh për të thelluar rezultatin.

Megjithatë me këtë rezultat Juventus shkëputet nga ndjekësit dhe e nxjerr Interin jashtë lojës për titull.

Të mërkurën Juventus duhet të rekuperojë nje ndeshje të prapambetur ndaj Crotone.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej