Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Jelekverdhët djegin Parisin/ Pse nuk e dënon dhunën komuniteti ndërkombëtar dhe ambasada shqiptare? (film)

Nga Klodiana 0

E shtuna ka qenë një ditë ferri në Paris. Jelekverdhët kanë djegur Parisin, pallate, banka, restorante, biznese.

11 persona janë lënduar keq, sepse u dogj një pallat në afërsi të Champ Elysees.

Sipas agjencisë franceze të lajmeve, AFP është rikthyer tensioni pas disa javësh paqeje.

Jelekverdhët e transformuan brenda një kohe të shkurtër zemrëen e Parisit në një arenë lufte.

Zjarri ka përfshirë edhefilialin e një banke në Franklin Roosevelt Avenue.

“Personat që e bënë këtë nuk janë as protestues, as të revoltuar: janë vrasës “, ka shkruar në Twitter ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner.
Ka bërë përshtypje se nuk ka asnjë reagim që dënon dhunën nga Brukseli, zyra e OSBE-së në Paris, eurodeputët, komuniteti ndërkombëtar, por as nga ambasada shqiptare atje, përderisa ambasada franceze dënonte dhunën e Tiranës, ku digjej vetëm një gomë makine.

https://video.repubblica.it/mondo/gilet-gialli-guerriglia-in-strada-a-parigi-le-impalcature-trasformate-in-barricate/329665/330266

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej