Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Itali/ Sekuestrohet 1 ton drogë që vinte nga Shqipëria, arrestohen 4 shqiptarë

Nga Skenderi 0

Policia italiane ka sekuestuar 1 ton  drogë dhe ka vënë në pranga  katër shqiptarë.

Ky është bilanci i 4 operacione policore të zhvilluar sot nga autoritet Italiane.

Të arrestuarit janë shtetasit  V.S. 50 vjeç, S.N. 27 vjeç, R.S. 23 vjeç dhe P.P 47 vjeç.

Droga u gjend gjatë kontrollit të ushtruar në automjetet e 4 të arrestuarve.

Gjithashtu u gjet dhe u sekuestrua dhe një armë tip kallashnikov dhe disa fishekë.

Sipas policisë italiane droga kishte ardhur nga  Shqipëria dhe kishte për qëllim shitjen në tregun italian.

2114790_kalashikov_acaya

2114768_sequestri_acaya

2114790_droga_acaya_cassone

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej